Metoda SWIFT – Katowice, Ruda Śląska, Śląsk

Innowacyjna terapia mikrofalowa w leczeniu kurzajek (brodawek) wirusowych

– metoda SWIFT®.

CO TO JEST SWIFT?

 

To pionierski system mikrofalowy przeznaczony do leczenia chorób skóry. Błyskawiczne działanie systemu Swift umożliwia precyzyjne i proste leczenie łagodnych zmian skórnych.

Swift to nowa technologia wynaleziona w Wielkiej Brytanii, dopuszczona do stosowania w leczeniu ogólnym zmian skórnych w podologii i dermatologii. System Swift wykorzystuje promieniowanie mikrofalowe dostarczane przy pomocy specjalnej głowicy przykładanej do skóry w miejscach zmienionych chorobowo.

 

PRZEBIEG LECZENIA

 

Terapia brodawek metodą SWIFT

 

Z badań klinicznych wynika, że większość brodawek i narośli znika po trzech zabiegach z zastosowaniem terapii Swift®.

Optymalny przebieg leczenia obejmuje następujące etapy:

Ikona_kurzajka
Czym są brodawki?

 

Brodawka to niewielkie zgrubienie na skórze, zazwyczaj w tym samym kolorze co ona. Może być twarda i szorstka w dotyku. Brodawki mogą pojawiać się na kolanach, dłoniach, knykciach i palcach. Brodawki podeszwowe zazwyczaj pojawiają się na spodniej stronie stóp.

 

Występują w różnych kształtach i rozmiarach, a na ich środku mogą być widoczne małe czarne kropki.

Ikona_Why
Czym jest SWIFT?

 

Swift to nowa technologia wynaleziona w Wielkiej Brytanii, dopuszczona do stosowania w leczeniu ogólnym zmian skórnych w podologii i dermatologii.

 

System Swift wykorzystuje promieniowanie mikrofalowe dostarczane przy pomocy specjalnej głowicy przykładanej do skóry w miejscach zmienionych chorobowo.

_Ikona_krotszy_czas_leczenia
Z ilu zabiegów składa się metoda Swift®?

 

Wszystko zależy od skuteczności leczenia.

 

W niektórych przypadkach może być konieczne wykonanie więcej niż jednego zabiegu (w zależności od skuteczności leczenia kolejny zabieg może być wykonany od 14 dni do ponad miesiąca po poprzednim).

Terapia brodawek jest omawiana z podologiem lub dermatologiem podczas wizyty.

DZIAŁANIE MIKROFAL

 

Promieniowanie mikrofalowe powoduje gwałtowny wzrost temperatury tkanek,

umożliwiając precyzyjny, miejscowy wpływ na komórki.

Zainfekowana tkanka może znajdować się nawet kilka milimetrów pod powierzchnią skóry, a leczenie tkanki z wykorzystaniem tradycyjnych metod często przysparza problemów. W konsekwencji tkanka może nie być wyleczona lub może dojść do znacznego uszkodzenia skóry.

System Swift dostarcza precyzyjną dawkę promieniowania, której zasięg można z łatwością kontrolować. Gdy promieniowanie mikrofalowe wnika w tkankę, cząsteczki wody zderzają się ze sobą, co powoduje miejscowe wydzielanie energii cieplnej, która błyskawicznie niszczy zainfekowaną tkankę na określonej głębokości.

Zabieg trwa kilka sekund, a po jego zakończeniu natychmiast rozpoczyna się proces leczenia. Tkankę poddaną leczeniu szybko zastępuje nowa — zdrowa i zregenerowana.

Dlaczego warto?

KRÓTSZY CZAS LECZENIA

promieniowanie mikrofalowe powoduje błyskawiczne wydzielanie ciepła wewnątrz skóry – dzięki temu leczenie odbywa się szybko.

WYSOKA PRECYZJA

promieniowanie dostarczane jest w wybrane miejsce i na określoną głębokość, co sprawia, że leczenie jest bardzo precyzyjnie dopasowane do potrzeb pacjenta.

INNOWACJA I BEZPIECZEŃSTWO

system poddano skrupulatnej ocenie pod kątem bezpieczeństwa użytkownika i pacjenta w wykorzystaniem nowoczesnych technologii

BRAK DOLEGLIWOŚCI BÓLOWYCH PO ZABIEGU

Możliwość normalnego funkcjonowania po zabiegu.

Przeciwwskazania:

 

Terapia brodawek metodą SWIFT nie jest polecana pacjentom posiadającym rozrusznik serca oraz kobietom w ciąży. Niewskazane jest przeprowadzanie terapii brodawek w pobliżu metalowych implantów. Ze względu na czasowy dyskomfort w trakcie zabiegu należy odpowiednio dobrać moc mikrofal w terapii u małych pacjentów.

 

Cukrzyca nie jest przeciwwskazaniem do terapii SWIFT.

CASE STUDY – EFEKTY LECZENIA METODĄ SWIFT

Z dumą informujemy, że nasze Centrum jest jednym z 11 gabinetów w Polsce posiadających innowacyjną technologię Swift.

 

Terapia brodawek – Katowice, Śląsk – umów wizytę

 

Umów się na zabieg metodą swift, który skutecznie usunie kurzajki (brodawki wirusowe). Skontaktuj się, by ustalić termin.

 

Godziny otwarcia Centrum Podologii i Kosmetologii Anna Wyciślik

pn – czw: 8-20

pt: 8-16