Mezoterapia mikroigłowa Ruda Śląska, Śląsk

 

 

Mezoterapia mikroigłowa (mikronakłuwanie kosmetyczne i medyczne) jest skutecznym zabiegiem stanowiącym alternatywę dla chirurgii estetycznej. Ma na celu intensywną regenerację skóry, likwidację zmarszczek oraz odnowę produkcji kolagenu. Dzięki temu, że składniki aktywne są aplikowane do głębokich warstw skóry, mezoterapia mikroigłowa przeprowadzana w naszym gabinecie niedaleko Katowic przynosi spektakularne efekty. Już po pierwszym zabiegu mezoterapii skóra jest gładsza, promienna i lepiej napięta.

Metoda mikronakłuwania. Jak to działa?

Mezoterapia mikroigłowa (mikronakłuwanie, microneedeling) jest techniką medyczną i jednym z zabiegów medycyny estetycznej. Polega na bezbolesnej perforacji naskórka przy użyciu jednorazowych, sterylnych końcówek oraz zastosowaniu standaryzowanych preparatów z certyfikacją medyczną. Jest wykonywana przy użyciu kosmetyków specjalnie opracowanych przez firmę MESOESTETIC®. Mezoterapia mikroigłowa polega na nałożeniu na skórę koktajlu witaminowego (np. z kwasem hialuronowym, witaminą C lub kwasem glikolowym), który przez nakłucie penetruje w głąb tkanki, w żywe warstwy skóry. W mezoterapii mikroigłowej preparaty są dozowane w bardzo precyzyjny sposób, przez co metoda jest bardzo wydajna oraz skuteczna. Aktywne składniki, kwasy Mesoestetic, trafiają dokładnie w miejsca, w których mają działać. Dzięki temu metoda jest również pozbawiona skutków w postaci krwawienia czy bólu.

Efekty mezoterapii mikroigłowej

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg zapewniający spektakularne rezultaty. Zapisując się na niego, możesz liczyć na zwiększenie napięcia i elastyczności skóry oraz pogrubienie naskórka. Mezoterapia mikroigłowa nie tylko ujędrnia skórę, ale również niweluje blizny potrądzikowe, eliminuje zmarszczki oraz przebarwienia. Jeśli połączysz zabieg z karboksyterapią i peeelingami chemicznymi to możesz także wyeliminować mniej widoczne blizny i rozstępy.

Zabiegi przeciwzmarszczkowe i wiele więcej 

Jak często możesz zapisywać się na mezoterapię mikroigłową? Częstotliwość wykonywania zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb klienta. Optymalne efekty można uzyskać po serii 3-4 zabiegów, które wykonywane są w odstępie 3-4 tygodni. Po zakończeniu serii należy poczekać co najmniej 6 miesięcy. Jeśli znajdujesz się w wieku 25-30 lat to możesz jednorazowo w celach profilaktycznych wykonać ten zabieg.

Przeciwwskazania

  • Alergia, uczulenie na składniki preparatu.
  • Ciąża, okres karmienia piersią.
  • Stany zapalne na skórze, opryszczka.
  • Choroby nowotworowe.
  • Stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna).

Do kogo skierowany jest zabieg mezoterapii mikroigłowej?

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg, dzięki któremu skóra może odzyskać utraconą elastyczność oraz jędrność. Jeśli chcesz poprawić wygląd i jakość skóry takich obszarów ciała jak twarz, dekolt oraz szyja, to zabieg będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Osoby poniżej 30 roku życia mogą jednorazowo poddać się terapii w celach profilaktycznych.

Zalecenia przed zabiegiem

Zabieg mezoterapii nie wymaga szczególnych przygotowań, warto jednak przestrzegać kilku zasad. Na 7 dni przed zabiegiem należy zrezygnować z korzystania z kąpieli słonecznych, sauny, basenu oraz solarium. Pacjenci z cerą naczynkową powinni tydzień przed wykonaniem zabiegu zażywać suplementy z witaminą C oraz K, a także smarować skórę maścią lub żelem z arniki.

 

Z kolei w dniu zabiegu pacjenci nie powinni stosować antybiotyków, leków przeciwzapalnych (takich jak ibuprofen lub aspiryna) czy przeciwzakrzepowych. Nie wolno też spożywać alkoholu.

Zalecenia po zabiegu mezoterapii mikroigłowej

Czego nie robić po zabiegu? Po mezoterapii nie wolno wykonywać makijażu do 2 dni po zabiegu. W ciągu następnych 24 godzin nie można pić alkoholu. Pacjenci powinni zrezygnować przez kolejne 7 dni lub do całkowitego wyleczenia skóry z sauny, basenu, depilacji, zabiegów rozgrzewających lub intensywnych ćwiczeń.

 

Wśród przeciwwskazań po zabiegu można wymienić też:

  • opalanie się na słońcu lub solarium – należy się z tym wstrzymać przez kolejne 4 tygodnie po zabiegu,
  • przez 4-6 tygodni trzeba unikać stosowania kremów ochronnych z filtrem SPF 30 lub SPF 50,
  • przez 14 dni nie wolno używać kosmetyków z alkoholem oraz należy zrezygnować w tym czasie (lub do całkowitego wyleczenia skóry) z uprawiania sportów zimowych.

Ile kosztuje mezoterapia mikroigłowa?

Aktualnie cena zabiegu w naszym gabinecie wynosi między 300 a 360 zł.

Zabiegi mezoterapii nie tylko dla mieszkańców Katowic i Rudy Śląskiej, ale całego Śląska

Mezoterapię mikroigłową na preparatach MESOESTETIC®. można wykonywać jednorazowo, w celach profilaktycznych i pielęgnacyjnych. Najlepsze efekty uzyskujemy po przeprowadzeniu pełnej kuracji obejmującej cykl zabiegów. Ich ilość jest dopasowywana indywidualnie do rodzaju oraz potrzeb skóry klientki gabinetu kosmetycznego, oraz obejmuje kilka spotkań (około 4-5).

Zapraszamy na mezoterapię MESOESTETIC® do Centrum Podologii i Kosmetologii Anna Wyciślik.

Mezoterapia mikroigłowa jest polecana osobom borykającym się z rozmaitymi problemami skórnymi. Pozwala skutecznie redukować niedoskonałości, przebarwienia, zmarszczki mimiczne, nadmierną suchość czy zmiany trądzikowe. To także dobry wybór, jeśli interesuje nas redukcja blizn, uszkodzeń posłonecznych skóry, bruzd i zaburzeń rogowacenia naskórka. Ponadto mezoterapia zwiększa absorpcję składników aktywnych i dogłębne odżywienie skóry oraz wykazuje działanie silnie liftingujące i napinające. Daje dobre rezultaty wyraźnego odmłodzenia i odświeżenia skóry zmęczonej, zwiotczałej, z oznakami starzenia.

Zabiegi przeciwzmarszczkowe Śląsk – zabiegi regeneracyjne MESOESTETIC®

Zapraszamy na zabiegi przeciwzmarszczkowe oraz regeneracyjne do Centrum Podologii i Kosmetologii Anna Wyciślik w Rudzie Śląskiej koło Katowic.