Podolog

Zapoznaj się z naszą ofertą

Podolog – Katowice, Śląsk – Gabinet Kosmetologiczny Anna Wyciślik

Podologia to młoda dziedzina medycyny, która skupia się na pielęgnacji oraz leczeniu zmian w obrębie stóp, na przykład takich jak wrastające paznokcie. Dziedzina ta zajmuje się zarówno zmianami chorobowymi, zapobieganiem rozwojów patologii, jak i dbaniem o zdrowe stopy.

Czym zajmuje się podolog?

Zadaniem podologa jest dobór właściwego dla pacjenta rodzaju terapii, a także wykonywanie zabiegów mających na celu przywrócenie prawidłowego funkcjonowania stóp oraz ich właściwego wyglądu. Podolog zatem obcina, szlifuje i koryguje paznokcie, usuwa odciski, zgrubienia a także informuje jak prawidłowo dbać o paznokcie by uniknąć podobnych problemów w przyszłości. Zakres działalności podologa jest jednak zupełnie inny niż kosmetyczki wykonującej pedicure. Jest on dużo szerszy i skupia się na kwestiach zdrowotnych. Często do tego specjalisty składają się osoby po źle wykonanym pedicure, który wpływa negatywnie nie tylko na wygląd stóp, ale także ich stan.

W zakres działań podologa wchodzą następujące kwestie:

  • wrastające paznokcie;
  • grzybica paznokci;
  • stopa cukrzycowa;
  • nagniotki, odciski, modzele;
  • zmiany w strukturze lub kształcie paznokcia;
  • opatrunki na stopach, piętach, dobór ortez;
  • profesjonalne obcinanie paznokci;
  • udzielanie porad dotyczących profilaktyki chorób i pielęgnacji stóp.

Podologia – Ruda Śląska

Nasz gabinet podologiczny z siedzibą w Rudzie Śląskiej, niedaleko Katowic, zaprasza wszystkich mieszkańców śląskich miast do skorzystania z profesjonalnych usług podologa. W szczególności mieszkańcy miasta Katowice mogą skorzystać z naszych usług dzięki dogodnemu dojazdowi.

Umów się na bezpłatne konsultacje podologiczne

Masz problemy ze stopami? Zapraszamy do zapisów na bezpłatne konsultacje podologiczne w naszym gabinecie w Rudzie Śląskiej niedaleko Katowic również za pomocą naszej strony internetowej. Można skontaktować się z nami za pośrednictwem specjalnego formularza dostępnego w zakładce kontaktu, a także telefonicznie oraz mailowo. Nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie pytania.

Po dokonaniu rezerwacji ustalany jest termin pierwszej wizyty w gabinecie podologicznym, podczas której specjalista zdiagnozuje problem oraz zaproponuje metody zmierzające do jego usunięcia.